Wonen met grandeur...

Wonen met grandeur...

Op speciaal verzoek van @irenehin en @robink.bargmann vertel ik u graag iets over wonen met grandeur op de Wagenweg 242 in Haarlem waar het statige neoclassicistische landhuis Eindenhout prijkt, ofwel beter bekend als het 'Huis met de Beelden'. Dit rijksmonument, gebouwd in 1793 voor de Amsterdamse koopman George Gerard Lans, wordt gekenmerkt door zijn imposante zuilen en de twee witmarmeren sfinxen die het bordes sieren. Deze sfinxen, mogelijk afkomstig van de buitenplaats Velserbeek en toegeschreven aan de Amsterdamse beeldhouwer Ignatius van Logteren, gaven het pand zijn bijnaam.

In de loop der jaren heeft Eindenhout verschillende eigenaren gekend en diverse functies vervuld. Tijdens de Tweede Wereldoorlog speelde het huis een rol in het verzet; in de nabijgelegen bossen vonden verzetsactiviteiten plaats en het pand zelf diende als ontmoetingsplaats voor verzetslieden.

Na de oorlog raakte het huis in verval, maar in 1972 werd het aangekocht door de Amsterdamse antiquair H.F. Bill, die het met veel zorg restaureerde. Na zijn overlijden in 2018 kwam het pand in handen van Stadsherstel Amsterdam, die het opnieuw restaureerde en terugbracht in de oorspronkelijke roomwitte kleur, waardoor de gelijkenis met het nabijgelegen paviljoen Welgelegen nog duidelijker werd.

Tegenwoordig wordt het Huis met de Beelden gebruikt als kantoorruimte en is het een geliefde locatie voor culturele evenementen. Het pand herinnert aan de rijke geschiedenis van Haarlem en de vele verhalen die zich binnen zijn muren hebben afgespeeld.

Wil je ook wonen met grandeur en met het gemak van winkels om de hoek?
Je bent van harte welkom voor een kop koffie: 023-5245250

 

Gerelateerde Nieuwsberichten

The White House is not for sale

The White House is not for sale

Op 18 juli 1989 kreeg ik via de zus van een goede vriend, die op het Amerikaanse consulaat in Amsterdam werkte, een uitnodiging voor een ontvangst op de ambassade in Den Haag. President George H.W. Bush en zijn vrouw Barbara waren in Nederland. Wij gedrieën gewoon met de trein ernaartoe. In Den Haag bleek het iets minder alledaags: scherpschutters op de daken, de ambassade veranderd in een vesting, een marinierskapel in de binnentuin en twee zwarte Lincolns – één met een lookalike. Bush liep direct door naar de kinderen van het ambassadepersoneel voor een gezamenlijke foto. Barbara bleef daardoor even alleen achter.

Het levende erfgoed langs de grachten

Het levende erfgoed langs de grachten

Wie aan de Amsterdamse grachten denkt, ziet statige gevels, bruggen en spiegelend water. Maar kijk eens omhoog. Dan ontdekt u misschien wel het oudste erfgoed van de stad. Al ruim vierhonderd jaar worden langs de grachten bomen geplant. Amsterdam was daarmee één van de eerste Europese steden die bomen bewust onderdeel maakte van haar stedenbouw. Ze geven schaduw, zuiveren de lucht, bieden ruimte aan vogels en insecten én bepalen al eeuwenlang het karakter van de grachtengordel. Zonder bomen zou Amsterdam nog steeds mooi zijn, maar nooit dezelfde stad.

Op cursus..... Kasteel Sterkenburg te koop. Al wist de eigenaar van niets

Op cursus..... Kasteel Sterkenburg te koop. Al wist de eigenaar van niets

Kasteel Sterkenburg bij Driebergen-Rijsenburg kent een geschiedenis die teruggaat tot de middeleeuwen. De imposante ronde toren – een donjon – is daarvan nog altijd de meest zichtbare getuige. Eeuwenlang werd er gebouwd, verbouwd en gewoond. Veel later zat ik in het naastgelegen Koetshuys op een makelaarscursus. De opdracht: bedenk het meest extravagante verkoopplan. Tegen mijn buurman Edwin, een collega uit Amstelveen, zei ik: “Laten we doen alsof wij dit kasteel in de verkoop hebben?” Brochure gemaakt, verkooppraatje erbij, de docent was enthousiast. Wij natuurlijk nog enthousiaster.