Wat als erfgoed ruimte maakt voor eigentijds wonen?
In 2015 onderging de Busken Huëtstraat 10 t/m 36 in Haarlem een bijzondere herontwikkeling. Op deze plek verrezen 14 eigentijdse woningen, waarbij zorgvuldig rekening werd gehouden met het karakter van de buurt. De locatie, gelegen in de oude Amsterdamse buurt, ademt historie. Juist daarom is het bijzonder hoe deze plek nieuw leven kreeg, zonder zijn ziel te verliezen.
De woningen zijn ontworpen door @Tom Valks architecten BNA en gebouwd door @Bouwbedrijf Jan de Wit, in opdracht van een particuliere partij. Het resultaat is een reeks woningen waarin moderne woonkwaliteit, rustige architectuur en buurtbinding hand in hand gaan. De stijl sluit naadloos aan bij de bestaande bebouwing, maar voegt tegelijkertijd iets eigens toe: ingetogen, doordacht en duurzaam.
Voor een makelaar is dit een voorbeeldproject. Niet alleen omdat het laat zien wat er mogelijk is met herontwikkeling, maar ook omdat het bewijst dat nieuwe woningen met respect voor context en historie een wijk kunnen verrijken. Hier werd niet zomaar gebouwd—hier werd gewoond, gedacht en ontworpen met visie. En dát maakt uiteindelijk het verschil in vastgoed.
Kom kijken en ontdek zelf hoe historie en comfort samenkomen, tijdens de Open Huizen Dag op zaterdag 5 april 2025 bent u van harte welkom bij één van deze unieke woningen.
Gerelateerde Nieuwsberichten
Endymion hier wint uitleg het van aanprijzing
16-2-2026 —
Endymion is geen villa die zich in één oogopslag prijsgeeft. Bij aankomst overheersen rust en symmetrie; het vernuft openbaart zich pas daarna. Het complex werd in 1910 ontworpen door H.Th. Wijdeveld, een architect, die klassieke ordening wist te verbinden met abstractie en maatvoering. Geen decoratie om de decoratie, maar beheerste architectuur waarin elke ingreep functioneel en leesbaar is.
Kennemerland: waar het leven al eeuwen in bloei staat.
6-2-2026 —
Zodra in Kennemerland het eerste groen terugkeert, gebeurt er iets bijzonders. De duinen kleuren weer zacht, de oude lanen lopen uit en in de Haarlemmerhout lijkt het licht ineens vriendelijker door de uitlopende takken te vallen. Wie hier woont, weet: dit is waarom we blijven.
Een tik van de molen.....
24-1-2026 —


