Aerdenhout & Omstreken: Hét verschil tussen naar huis gaan en thuiskomen!
22-12-2025 —
Aan het einde van het jaar wordt het stil in huizen die net zijn verkocht, warm in huizen die net zijn gevonden en verwachtingsvol in huizen die nog dromen van een volgende eigenaar. Een mooi moment om even pas op de plaats te maken. Om terug te kijken op een jaar vol gesprekken aan de keukentafel en op beslissingen die vaak over meer gingen dan alleen stenen en toekomstige sleuteloverdrachten.
Dank voor het lezen van het Adagium van de makelaar, voor uw reacties, de herkenning, de aanvullingen en de opbouwende kritiek. Het maakt deze reeks tot wat zij is; een gedeeld verhaal over wonen, vakmanschap en waarom Kennemerland zo’n fijne plek is om thuis te komen.
Voor nu wens ik u warme feestdagen en een nieuw jaar met voorspoed, goede gezondheid en een plek die vooral goed voelt. En mocht u in 2026 denken: hier zit een verhaal, weet dat uw suggesties altijd welkom zijn. Sommige huizen verkoop je, over andere mag je verhalen…. ik luister graag!
Gerelateerde Nieuwsberichten
Het levende erfgoed langs de grachten
4-10-2026 —
Wie aan de Amsterdamse grachten denkt, ziet statige gevels, bruggen en spiegelend water. Maar kijk eens omhoog. Dan ontdekt u misschien wel het oudste erfgoed van de stad. Al ruim vierhonderd jaar worden langs de grachten bomen geplant. Amsterdam was daarmee één van de eerste Europese steden die bomen bewust onderdeel maakte van haar stedenbouw. Ze geven schaduw, zuiveren de lucht, bieden ruimte aan vogels en insecten én bepalen al eeuwenlang het karakter van de grachtengordel. Zonder bomen zou Amsterdam nog steeds mooi zijn, maar nooit dezelfde stad.
Op cursus..... Kasteel Sterkenburg te koop. Al wist de eigenaar van niets
25-9-2026 —
Kasteel Sterkenburg bij Driebergen-Rijsenburg kent een geschiedenis die teruggaat tot de middeleeuwen. De imposante ronde toren – een donjon – is daarvan nog altijd de meest zichtbare getuige. Eeuwenlang werd er gebouwd, verbouwd en gewoond. Veel later zat ik in het naastgelegen Koetshuys op een makelaarscursus. De opdracht: bedenk het meest extravagante verkoopplan. Tegen mijn buurman Edwin, een collega uit Amstelveen, zei ik: “Laten we doen alsof wij dit kasteel in de verkoop hebben?” Brochure gemaakt, verkooppraatje erbij, de docent was enthousiast. Wij natuurlijk nog enthousiaster.
Montmartre – Parijs zit soms gewoon onder je voeten
14-9-2026 —
Wie Montmartre zegt, denkt aan Place du Tertre, schilders, terrasjes en natuurlijk de Sacré-Cœur. Maar onder al die Parijse romantiek schuilt een minder bekend verhaal. Eeuwenlang werd in de heuvel van Montmartre op grote schaal gips gewonnen. Het gesteente werd uitgehakt, gebrand en fijngemalen tot het witte bouwmateriaal dat zo beroemd werd dat de Engelsen het uiteindelijk simpelweg Plaster of Paris noemden. Parijs als merknaam voor… een zak gips. Je moet er maar op komen.


