A house with a view!

A house with a view!

Aerdenhout ademt geschiedenis en juist daarin schuilt schoonheid en stilte. Een theekoepel die ongemerkt tussen het groen staat te schitteren. Een oud bruggetje dat je haast zou missen, ware het niet dat het leidt naar een eilandje in een verstilde vijver. Of een verweerde slangenmuur achter een villa, waar de zon nog altijd precies zo op schijnt als honderd jaar geleden.

De charme zit in geraffineerde rust. In zichtlijnen die ooit zijn uitgedacht en nog steeds voelbaar zijn. In smeedwerk, oude leilindes en tuinen die verhalen bewaren. Wonen in Aerdenhout is wonen in een al eeuwen doorleefd landschap, waar schoonheid zich pas laat zien aan wie de tijd ervoor neemt. Geen overdaad, maar een juiste balans tussen verleden en heden.

Bij Christie’s International Real Estate is dát precies wat we herkennen, bewaken en overbrengen: plekken die niet uitgelegd, maar gevoeld moeten worden. Want bijzonder onroerend goed verkoop je niet, die verbind je met de juiste nieuwe bewoners.

 

Gerelateerde Nieuwsberichten

Toen de laatste gaslantaarn van Haarlem doofde

Toen de laatste gaslantaarn van Haarlem doofde

Op 4 november 1965 doofde bij het Proveniershofje de laatste gaslantaarn van Haarlem. Na ruim 130 jaar koos de stad definitief voor elektrisch licht: efficiënter, betrouwbaarder en vooral moderner. Toch verdween met die laatste vlam meer dan een manier van straatverlichting. Generaties Haarlemmers hadden eronder gewandeld, elkaar ontmoet en hun weg naar huis gevonden. De vlam verdween, de herinneringen bleven.

De Bakenessertoren – het kleine broertje met een groot verhaal

De Bakenessertoren – het kleine broertje met een groot verhaal

Wie Haarlem bezoekt, kijkt bijna vanzelf omhoog naar de Grote of Sint-Bavokerk. Weinigen beseffen dat nauwelijks driehonderd meter verderop haar bescheiden broertje al bijna acht eeuwen stilletjes hetzelfde doet. De Bakenessertoren werd rond 1530 voltooid, maar haar geschiedenis begint al omstreeks 1250 met een houten kapel op de Bakenes, het oudste deel van Haarlem. Wat begon als een eenvoudig bedehuis groeide uit tot het kloppend hart van Oud-Haarlem. Door de eeuwen heen was de Bakenesserkerk parochiekerk, hervormde kerk én zelfs de bekende Kinderkerk, waar generaties kinderen uit de wees- en armenzorg verplicht de kerkdienst bezochten.

Soms zie je het pas, wanneer je even achterover leunt

Soms zie je het pas, wanneer je even achterover leunt

Bij Restaurant Sari in Heemstede gebeurt dat meestal na het eerste biertje, ergens tussen de saté kambing en de daging rendang. De gesprekken worden zachter, het licht warmer én dan ineens valt het oog omhoog. Daar boven de tafels waar al decennia lang verjaardagen worden gevierd, zaken worden beklonken en liefdes worden bezegeld, ontvouwt zich een bijzonder plafond met uit diverse houtsoorten afgebeelde afbeeldingen. Een waaier van lijnen en krullen, bijna als een bloem, die zich langzaam opent. Sommigen zien er een pauwenveer in, anderen een Javaanse bloem óf zelfs een Garuda. Wie langer kijkt ontdekt, dat het plafond bijna lijkt te bewegen.